Як правильно поміряти тиск?
Виміряти артеріальний тиск нескладно, особливо за допомогою сучасних тонометрів. Але якщо робити все абияк, то і результати будуть деякі. Пояснюємо як не помилитися з простою процедурою.
Врахуйте, що неправильно підібраний розмір манжети може вплинути на результати вимірювань. Тому перед покупкою виміряйте окружність тієї частини руки, яку буде охоплювати тонометр.
- Не поспішайте. Посидьте п’ять хвилин в спокійній обстановці, не кидайтеся до тонометра відразу після навантаження. За півгодини до вимірювання не паліть і не пийте кави.
- Сядьте на стілець, щоб спина була рівною. Не схрещуйте ноги. Вони повинні стояти на підлозі так, щоб коліна не піднімалися високо.
- В ямці ліктьового згину або трохи вище, в тому місці, де найкраще чути пульс, потрібно розташувати і трохи притиснути мембрану стетофонендоскопа.
- Накачуйте манжету і одночасно слухайте пульс, дивлячись на стрілку тонометра. У якийсь момент пульс пропаде – його не буде чути. Після цього потрібно накачати манжету так, щоб стрілка тонометра піднялася ще на 20-30 мм рт. ст.
- Трохи відкрийте вентиль груші, щоб стрілка тонометра повільно поповзла вниз. Повільно – це на 2-3 мм рт. ст. в секунду.
- Уважно слухайте, коли в стетофонендоскопі знову з’являться звуки ударів серця. Запам’ятайте значення, яке в цей момент показувала стрілка. Це систолічний, тобто «верхній» тиск.
Потім потрібно дочекатися моменту, коли звуки знову пропадуть.
Цифра, на яку вкаже стрілка в цей момент, – діастолічний, «нижній» тиск.
Тиск вище 140/90 – високий, нижче 90/60 – низький. Щоб розуміти, що для вас норма, а що ні, вимірюйте тиск кожен день в один і той же час і в одних умовах і записуйте показники. В цьому випадку, якщо ви відчуєте, що щось не так, ви зможете визначити, чи є у вас проблеми з тиском.
Запис на прийом до лікаря за номерами:
- 068 222 83 22
- 073 603 02 22
- 066 920 42 21